Makarov (CZ)

Jan Makarov se za gramofony postavil poprvé v šestnácti letech. Jeho styl hraní z gramofonů a CD playerů je forma exhibice, zahrnující technicky náročné prvky a jeho největší zbraní je scratching, před kterým by smekl kšilt i leckterý hip-hop DJ.

Může za to z velké části sorta umělců, která jej v počátcích ovlivnila. Patří mezi ně zejména představitelé ranné éry hip-hopu, electro funku a dalších odnoží elektronicé hudby sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let. Jména jako Arthur Baker, Soul Sonic Force, Jazzy Jeff, Kool Herc, Mix Master Mike, Bandulu, Kevin Saunderson, Jeff Mills, Derrick May, a další světové ikony elektronické hudby, které byly jeho každodenní inspirací. Od tohoto základu se odvíjel i jeho pohled na celkovou strukturu setů, do nichž se tuto „starou školu“ snažil importovat a docílit tak odlišnosti od většiny techno DJs.

Během několika let intenzivního tréninku a pilování techniky se mu s parťákem Steenem otevřeli dveře na pódia největších techno festivalů v Čechách, například Summer of Love, Pig Fest Open Air, Sun Dance, či halových indoor eventů Apokalypsa 27. a 29. v Brněnském Boby Centru, Apokalypsa 36. na Brněnském výstavišti, série Technomasters, Citadela a mnoho dalších.. Během této doby měl možnost vystoupit na jednom pódiu s umělci jako Kevin Saunderson, The Advent, Chris Liebing nebo Joey Beltram.

Rok 2010 pro něj byl ve znamení startu své vlastní hudební produkce rovněž s dlouholetým kamarádem Steenem. Jejich producentský talent nezůstal bez povšimnutí a první úspěchy se dostavili téměř okamžitě. Svým osobitým stylem a zvukem, se poměrně rychle dostali do podvědomí světových techno ikon – jmenovitě Cisco Ferreira aka The Advent – vlastník jednoho z uznávaných techno labelů posledních téměř dvaceti let – Kombination Research. Jejich tracky si oblíbili a následně zařadili do svých setů DJs jako Dave Clarke, Joey Beltram, Slam, Mike Humphries, Bryan Zentz, Robert Hood, Umek a mnoho dalších… Tímto byly dveře otevřeny i mimo Českou Republiku, například club Interno 24. v Sardinii, Fönix v Budapešti , La Noche v Chorvatsku, Kawiarna Naukova v Polském Krakowě, Bar a Bar v Londýně, U-Club v Bratislavě, nebo celosvětově známém a dnes již legendárním klubu TRESOR v Berlíně…

V současné době ve své hudební produkci pokračuje dál a snaží se své hranice a možnosti posunout zase o level výše..