Nezařazeno

Michal Prokop zve na Blues in Soul Afterparty

Po celý rok 2017 si skupina Framus Five se zpěvákem Michalem Prokopem připomínala 50. výročí svého založení. Série výjimečných akcí vyvrcholí tradičním vánočním koncertem s řadou zajímavých hostů. Ponese podtitul Blues in Soul Afterparty. Je připraven na 22. prosince do jednoho z nejoblíbenějších pražských sálů, Fora Karlín. Vstupenky jsou ode dneška k dostání v síti Ticketpro.

Pořádání vánočních koncertů je u Michala Prokopa a Framusu Five tradice – ve Foru Karlín se bude konat počtvrté. Fanoušky bývají tyto koncerty obvykle více než vstřícně přijaty. Mimo jiné i proto, že si každý rok připraví Michal Prokop nějakou hudební specialitu, kterou je zpravidla možné slyšet pouze zde a nikde jinde. Neméně unikátní bývá každoročně i výběr hostů. Jedním z těch letošních je Josef „Saxofon Joe“ Kučera, v Německu už několik desetiletí žijící bývalý člen Framusu Five a skvělý bluesový saxofonista a flétnista. Jména dalších letošních hostí budou zveřejňována postupně v následujících týdnech.

Podtitul koncertu, který připomíná debutové album Michala Prokopa, od jehož vydání příští rok uběhne celé půlstoletí, samozřejmě nebyl zvolen náhodně. „Když se tak ohlédnu zpátky na těch padesát let za mikrofonem, znovu a znovu si vždycky uvědomím, že ten název mé první natočené skladby, který se potom dostal do titulu celého prvního alba, je vlastně jakýmsi mým celoživotním hudebním mottem. Tenkrát, v roce 1968, jsem vůbec nemohl tušit, že to bude platit i za padesát let. Blues in soul, tak to cítím, tak to prostě je,“ říká Michal Prokop. Slibuje, že některé z písní z alba Blues In Soul, které nebyly už dlouho naživo ke slyšení, zařadí do koncertního programu.

Vstupenky na vánoční koncert Blues in Soul Afterparty ve Foru Karlín se prodávají k číslovanému sezení i k stání v předprodejní síti www.ticketpro.cz. „Letos nově zavádíme kategorii exkluzivních dvou řad k sezení s nejlepším výhledem a zvukem. Framus Five slaví padesát let, takže prvních padesát zájemců zájemců o čtvrtou a pátou řadu dostane k nákupu vstupenek na webu Ticketpro kompletní diskografii, tj. 2 CD boxy Pořád to platí 1968-1989 a Už je to napořád 2000-2012 s věnováním od Michala Prokopa,“ zve na koncert jeden z organizátorů akce David Gaydečka.

Vstupenky online k dostání zde

Sezení: od 690 Kč do 1990 Kč

Stání: zvýhodněná cena 390 Kč do 30. 10., od 31. 10. 550 Kč

www.michalprokop.cz